Diyet Hizmetleri ve Yaşam Koçluğu |

Betül Hanım 8 Ayda 27 Kilo Verdi

26 yaşındayım, yaklaşık 7 yıldır kilo problemim vardı. Daha öncesinin de hep 45-50 kilo arasıydım,daha sonra aldığım birkaç kilo diyerek önemsemedim. En son 85 kiloya kadar çıktım.
 
Betül Hanım, kendinizden ve kilo alma sürecinizden bahseder misiniz?
 
26 yaşındayım, yaklaşık 7 yıldır kilo problemim vardı. Daha öncesinin de hep 45-50 kilo arasıydım,daha sonra aldığım birkaç kilo diyerek önemsemedim. En son 85 kiloya kadar çıktım.
 
 
Daha önce zayıflamayı denemiş miydiniz?
 
Diyet yapmayı ya da herhangi bir ürün kullanmayı denemedim. Sanırım en son 85 kilo olduğumu görünceye kadar hiç kilolu olduğumu düşünmemişim .  Sadece her Pazar karar verip pazartesi sabah vazgeçenlerdendim.
 
 
 
Zayıflamaya ne zaman ve neden karar verdiniz?
 
Artık istediğim hiçbir kıyafeti alamaz olmuştum. Beğendiğim şeyleri zaten bana yakışmaz diyerek denemek bile istemiyordum. Aynaya bakmaktan hoşlanmaz hale gelmiştim. Dışarı çıkıp bir şeyler yapmak bile içimden gelmemeye başlamıştı. Dışarıda yemek bile yemek istemiyordum, insanlar görüntüme bakıp sanki eleştiriyorlar gibi geliyordu.Rahat hareket edemez olmuştum.
 
 
Gizem Hanım’la çalışmaya nasıl karar verdiniz?
 
Kilolu olmak da bir hastalık diye düşünüyordum. Profesyonel bir destek almamın gerekli olduğunu düşündüm. İnternette  araştırma yapmaya başladım, diyetisyenler için yazılan tavsiyeleri okudum.Gizem hanım için yazılan tavsiyelerin çokluğu ve yazıların içeriği beni Gizem hanıma yönlendirdi.İyi ki de yönlendirmiş.
 
- Kilo verme sürecinizden bahseder misiniz?
 
Aslında ilk başta verebileceğimden çok emin olarak gitmemiştim. Gizem hanımla tanışınca aslında insanların diyet yapmak hakkındaki düşüncelerinin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Eskiden olduğundan daha çok yemek yiyormuşum gibi hissediyordum. Bu süreçte kendimi hiç aç,yorgun ya da halsiz hissetmedim.Aksine çok zinde hissetmeye başladım.İlk başta spor yapmadan vermekte çok zevkliydi. Çünkü birden hiç alışık olmadığınız bir düzene giriyorsunuz. Ama Gizem Hanım her şeyin zamanını o kadar iyi ayarlıyor ki şu an spor yapmak çok zevkli geliyor.
 
- Hiç motivasyonunuzu kaybettiğiniz anlar oldu mu? Bu süreçleri nasıl aştınız?
 
Bu bir süreç her şey gibi bunda da insanın bazen morali bozuluyor.Bazen morali bozuk şekilde Gizem Hanım’a gittiğim zamanlar oldu sanki başaramadım,kilo veremedim gibi hissettiğim zamanlar oldu.Ama hiçbir zaman Gizem Hanımın yanından moralsiz ayrılmadım.O bu konuda harika biri.
 
- Diyetiniz süresince bir ilaç veya bitkisel bir destek aldınız mı?
 
İlaç ya da başka hiçbir bitkisel destek almadım. En güzel yanıda buydu
 
- Zayıflamak isteyenlere ne önerirsiniz?
 
Kesinlikle Gizem Hanımla tanışmalarını.  Nasıl hasta olduğumuzda doktora gidiyorsak,zayıflamak için de mutlaka diyetisyen kontrolünde yapmalarını tavsiye ediyorum.
 
- Eklemek istediğiniz bir konu var mı?
 
Şu an 58 kilodayım sonuna doğru yaklaştım. Bu benim yıllardır hayalini kurduğum birşeydi ama artık gerçek odu. Şimdi çok mutluyum.
 
Diyetisyen Gizem TUTAR’ın Yorumu: Uzun zamandır aynı işle uğraştığınızda kapıdan giren kişi ile ilk göz göze gelişinizle anlarsınız, olacak, birlikte çok güzel bir başarı yakalayacaksınız. Betül Hanım’la ilk tanıştığımda bunu hissetmiştim. Her ne kadar çekingen ve biraz inançsız da gözükse, elektriğimiz tutmuştu baştan. 8 ayda birikmiş 27 kiloyu devirmekle kalmadık birlikte, Betül Hanım’ın %42’i olan yağ oranını %23’e kadar indirdik. İş yerindeki öğlen menüsü biraz içler acısı olsa da; her durumda beslenme düzenini birlikte organize etmeyi başardık. Beslenme programında gün geldi, yağsız sebze yemeği de oldu, asla bayılarak yemediği ızgara bonfile de… Ara öğünlerinde kuru meyve de tüketti, bir hafta boyunca her gün browni yediği de oldu. Son 8 kilosunu vermeye kadar hiç spor yapmadan, sonra da sadece yürüyüşle destekleyerek çok büyük bir başarıya imza attı.
 
Son haftalara yaklaştığımızda başta eşine sonra bana çok güzel bir sürpriz yaptı. İşte Tutar’lı Diyet Ailesi’ne bir üye daha ekleniyordu smiley
 
Betül Hanım, benim sadece danışanım değil aynı zamanda dert ortağım oldu. İçeri girdiğinde odanın enerjisini hep maksimum derecede pozitife çevirdi. Hatta bir seansımızda sadece benim o dönem yaşadığım sıkıntıları dinleyip gittiğini bile hatırlıyorum. İçten, sıcak kanlı, güler yüzlü ve anlayışlı yaklaşımı ile zaten her şeyin en iyisini hak ediyor o.
 
İyi ki girdiniz hayatıma, iyi ki ordasınız ve orda kalacaksınız…
 
Korumaya geçince görüşme sıklığı azaldı, sizi özlüyorum ama nasıl olsa yeniden kavuşacağız, doğumdan sonra wink
Gizem Şeber Randevu

Gizem ŞEBER

Diyetisyen & Yaşam Koçu

Uygun Randevu Saatleri
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN