Gizem ŞEBER

Diyetisyen & Yaşam Koçu

Gizem ŞEBER

Gizem ŞEBER, 1984 yılında Eskişehir’de doğdu. 2002 yılında Eskişehir Kılıçoğlu Anadolu Lisesi’nden başarı ile mezun oldu ve aynı sene Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde eğitim hayatına başladı. Hacettepe Üniversitesi’nde süren eğitiminin 3. Senesinde Türkiye’de o sene ilk kez başlatılan Avrupa Birliği tarafından desteklenen ERASMUS bursunu kazanarak, İngiltere’de Oxford Brookes Üniversitesi’nde eğitim almaya hak kazandı. Üniversite eğitiminin bir bölümünü burada tamamlayan ŞEBER; Oxford Brookes Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Obesity and Energy Regulation, Human Health and Disease, Sports Nutrition ve International Nutrition derslerini aldı ve hepsini A derece ile tamamladı. Eğitimi süresince üniversite bünyesinde sürdürülen Glisemik İndeks bilimsel çalışmalarında gönüllü olarak çalıştı. Hacettepe Üniversitesi’nde aldığı eğitim süresince birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönemli stajlar yaptı. Öğrenciliğinin son senesinde Eskişehir Anadolu Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış ve özel bir kurumda tercüman olarak çalışmıştır. 2007 senesinde bölüm dördüncüsü olarak mezun oldu.

Eğitimin bir sonu olmadığına inanan Gizem ŞEBER; Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ve wellness kavramları ile yakından ilgili olan ŞEBER; 2009 yılında 150 saatlik uluslararası geçerli eğitim programını başarı ile tamamlamış, “Yaşam koçu ve Kurumsal Koç” unvanlarını kazanarak, mesleğine yeni bir boyut kattı. 2014 yılında; uluslararası geçerli eğitim programını tamamlayarak aynı zamanda “Yaşam Koçu Eğitimcisi” olmuştur. 2013-2015 süresince devam eden “Gestalt uygulayıcısı” eğitimini Hanna Nita Scherler tarafından alarak tamamlayan ŞEBER; mesleğinin en önemli gerekliliklerinden biri olan “psikolojik yaklaşımlar” konusunda kendi meslek alanındaki tek uzmandır. Diyet sürecinde psikoloji üzerinde araştırmalarına devam etmektedir.

Gizem ŞEBER; İngiltere ve Türkiye’de sağlıklı beslenme ile ilgili birçok kongre, seminer ve panele katılmış, Alman Hastanesi’nde çalıştığı dönemde JCI ve ISO 9001 hizmet içi eğitimlerini tamamlamıştır. Kongrelerde bilimsel konuşmacı olarak yer almıştır ve bilimsel yayınları vardır. Bu güne kadar birçok ulusal gazete ve dergide uzman yazar ve birçok TV programında uzman konuk olarak yer almıştır. Halen birçok dergide ve internet sitesinde uzmanlık yazıları yayınlanmaktadır.

Meslek hayatına özel bir diyet merkezinde başlamış olan ŞEBER; Özel Taksim Alman Hastanesi’nde 2 sene boyunca Beslenme ve Diyet Bölümü koordinatörü olarak çalışmıştır. Bu güne kadar Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, AXA Sigorta Genel Müdürlük, Philips Genel Müdürlük, AÇEV, AstraZeneca, Sodexo Genel Müdürlük ve Arbella gibi büyük kurum ve markalara danışmanlık yapmıştır. Bir sene boyunca özel bir diyaliz merkezinin dört farklı biriminde diyaliz diyetisyeni ve özel bir merkezde onkoloji diyetisyeni olarak çalışmıştır.

2010 senesinden bu yana kendi ofisinde bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. 2013 yılından bu yana kendi sistemine edindiği bilgi birikimi ve tecrübe ile yeni bir yol çizen Gizem ŞEBER; “Hafif Yaşam özgürlüktür!” sloganı ile yaşamınıza diyet dışında yeni bir soluk ve renk katmayı amaçlamaktadır. Bu güne kadar binlerce kişiye danışmanlık hizmeti vermiştir.

Gizem ŞEBER; Türkiye Diyetisyenler Derneği, Amerika Diyetisyenler Derneği ve Türkiye Koçluk Derneği üyesidir.

Gizem Şeber Randevu

Gizem ŞEBER

Diyetisyen & Yaşam Koçu

Uygun Randevu Saatleri
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN