Merve OTÇEKEN

Çözüm Ortağı /Uzman Psikolog / Eğitimci

Merve OTÇEKEN

Merve Otçeken; İstanbul doğumludur. Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden %100 burslu olarak mezun olmuştur. 14-17 yaş aralığındaki ergenlerin beden algısı ve beslenme alışkanlıklarını incelediği bilim uzmanlığı tezi ile İstanbul Bilim Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bilim Dalı’ndan uzmanlık derecesini almıştır.

Prof. Dr. Kültegin Ögel ile Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nde üç sene boyunca “Ergenlerde madde ve alkol bağımlılığı” konusunda eğitici eğitmen olarak görev yapmıştır. Europa Nostra ödüllü Kültür Karıncaları projesinin koordinatörü olarak çalışmış ve çocuk ve ergenlerde kültür sanat ile yaratıcılık geliştirme atölyelerini gerçekleştirmiştir.

Türk Psikologlar Derneği’nde “Ayrılık, Kayıp ve Yas ile Terapötik Çalışma” eğitimini tamamlamış olan OTÇEKEN; Doç.Dr.Nita Schler’den  Gestalt Eğitimi almıştır. Eğitimi tamamlamasının ardından grup terapisi deneyim sürecinden geçmiştir. 2013 yılından bu yana Uzm.Psk.Yavuz Erten ile bireysel terapi sürecinden geçmektedir.

Merve Otçeken; Psikolojik Travma Merkezi onaylı EMDR terapistidir. Spritüel yoga eğitmenlik eğitimini tamamlayan Otçeken, sertifikalı bir yoga eğitmenidir. Terapileri esnasında kaygı bozuklukları ve stresle başa çıkma konusunda bu pratiği de deneyimletmektedir. Uluslararası Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi devam etmektedir.

Uluslararası ve ulusal çapta yapılan konferans ve kongrelerde; sınav kaygısı ve bağımlılık konulu yazılı ve sözlü bildirileri bulunmaktadır. Çalışma alanlarının başında, psikolojik travmalar, farkındalık çalışmaları, obezite, beden algısı ve yeme bozuklukları, bağımlılık, performans geliştirme, gelişim dönemi krizleri gelmektedir.

2014 yılından bu yana kendi merkezi olan SYENAH’ta terapi hizmetleri vermeye devam eden Otçeken; bu güne kadar Gratis gibi büyük kurumlarda eğitim hizmetleri vermiştir.

2014 yılından itibaren psikoterapi ve eğitim konularında; Gizem ŞEBER Beslenme Danışmanlık, Dönüşüm ve Eğitim Merkezi’nin çözüm ortağıdır. 

Gizem Şeber Randevu

Gizem ŞEBER

Diyetisyen & Yaşam Koçu

Uygun Randevu Saatleri
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN