Diyet Hizmetleri ve Yaşam Koçluğu | Diyet Hizmetleri | Sporcu Beslenmesi Programları

Sporcu Beslenmesi Programları

Sporcu Beslenmesi Programları

Sporcuların beslenmesi performansları açısından çok önemlidir. Sporcu beslenmesi, beslenme bilim dalı içerisinde ayrı bir kategori olarak değerlendirilmelidir. Çünkü sporcunun uzman olduğu spor dalına, antrenman sıklığı, süresi, yoğunluğuna göre beslenme programının ayarlanması gerekmektedir.

Ayrıca profesyonel sporcularda yarış öncesi, sırası ve sonrasındaki beslenme planı sporcunun birebir performansı üzerinde etkilidir.

Merkezimizde; sporcunun spor dalına, antrenman süresi, sıklığı ve yoğunluğuna, yarış dönemlerine özgü sporcu beslenme planı hazırlanmaktadır. Sporcunun beslenme planı hazırlanırken; sağlık durumu, kan tahlilleri, kullandığı besin destekleri ve ilaçlar da göz önünde bulundurulur.

Aynı zamanda yarış öncesi kilo vermesi gereken sporculara performanslarını olumsuz etkilemeyecek zayıflama beslenme programları veya çok düşük kiloda olduğundan ötürü regl düzensizliği yaşayan kadın sporcuların sağlıklı bir şekilde kilo almasını sağlayacak kilo yönetimi beslenme programları kişiye özel hazırlanmaktadır. Diğer Sayfalar...
Gizem Şeber Randevu

Gizem ŞEBER

Diyetisyen & Yaşam Koçu

Uygun Randevu Saatleri
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN
TAKİP EDİN