Genlere Özgü Beslenme Danışmanlığı

Genlere Özgü Beslenme Danışmanlığı

Genlerinize özgü beslenme programı, Gentest Resmi Uygulayıcısı Diyetisyen Gizem ŞEBER tarafındankişiye özel düzenlenmektedir. Danışmanlık süreci aşağıdaki basamaklardan oluşur :

1) Ağız içi epitel dokudan DNA örneği alınır. Özel standartlarda ilgili gen merkezine test edilmek üzere gönderilir. Sonuçlar kişiye özel rapor halinde 15 gün içerisinde tarafınıza ve diyetisyeninize gönderilir.

2) Kanıta dayalı beslenme ve diyet bilimsel çalışmaları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan “Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu” kişi tarafından doldurulur.

3) TANITA BC-418 cihazı ise beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonuçlarında kişinin su, kas, kemik, yağ miktarı ve yüzdeleri, metabolizma hızı ve yaşı, iç yağlanma puanına dair bilgiler edinilir.

4) Son altı ay içerisinde yaptırılmış olan kan tetkikleri, doktor raporları, reçeteler, Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu ve beden bileşim analiz sonuçları danışanla birlikte değerlendirilir.

5) Tüm bu bilgiler ışığında genlerinize özgü beslenme planınız ve kullanmanız gereken besin destekleri listesi Diyetisyen Gizem ŞEBER tarafından oluşturulur.

6) Genlerinize özgü beslenme programı sizi hastalıklardan koruyacak, ömür boyu geçerli beslenme planıdır.

7) Üç seans şeklinde planlama yapılır. İlk görüşmede 10 dakikada DNA örneğiniz alınır. 2. görüşmede, sonuçlarınız değerlendirilir ve beslenme planınız oluşturulur. 3. görüşmede sorularınız cevaplanır.

NOT : Zayıflama programı ve bireysel beslenme danışmanlığı programlarıyla birleştirilirse 7-10 gün arasında seanslar olarak devam eder.

Bize Ulaşın

Detaylı sorularınız için bize info@gizemseber.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  info@gizemseber.com