Mikrobiyota Testi ve Diyeti

Mikrobiyota Testi ve Diyeti

Mikrobiyota Diyeti, Diyetisyen Gizem ŞEBER tarafından mikrobiyota analiz sonuçlarınız değerlendirilerek kişiye özel olarak planlanmaktadır.

1) Mikrobiyota Testi; anlaşmalı kurumlarımızda dışkı analiziyle yapılır. Sonuçlar ortalama 1 hafta içerisinde sizinle ve diyetisyeninizle paylaşılmaktadır.

2) Kanıta dayalı beslenme ve diyet bilimsel çalışmaları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan “Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu” kişi tarafından doldurulur.

3) TANİTA BC-418 cihazı ise beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonuçlarında kişinin su, kas, kemik, yağ miktarı ve yüzdeleri, metabolizma hızı ve yaşı, iç yağlanma puanına dair bilgiler edinilir.

4) Son 6 ay içerisinde yaptırılmış olan kan tetkikleri, doktor raporları, reçeteler, Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu ve beden bileşim analiz sonuçları danışanla birlikte değerlendirilir.

5) Tüm bu bilgiler ışığında mikrobiyotanıza özel beslenme planı ve eğer gerekliyse kullanılacak besin destekleri listesi hazırlanır.

6) 2 seans şeklinde planlama yapılır. İlk görüşmede mikrobiyota analiziniz ve diğer sonuçlarınız değerlendirilir ve uygulama planı yapılır. 2. görüşmenizde sorularınız cevaplanır.

NOT : Zayıflama programı ve bireysel beslenme danışmanlığı programlarıyla birleştirilirse 7-10 gün arasında seanslar olarak devam eder.

Bize Ulaşın

Detaylı sorularınız için bize info@gizemseber.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  info@gizemseber.com