Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Lisanslı Diyetisyeni Gizem ŞEBER tarafından kişiye özgü uygulanmaktadır. Sporcunun yaşı, cinsiyeti, profesyonel-amatör olma durumu, yaptığı spor, antrenman sıklığı ve süresi ve hedefleri göz önünde bulundurulur. Danışmanlık süreci aşağıdaki basamaklardan oluşur :

1) Kanıta dayalı beslenme ve diyet bilimsel çalışmaları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan “Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu” kişi tarafından doldurulur.

2) TANITA BC-418 cihazı ise beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonuçlarında kişinin su, kas, kemik, yağ miktarı ve yüzdeleri, metabolizma hızı ve yaşı, iç yağlanma puanına dair bilgiler edinilir.

3) Son 6 ay içerisinde yaptırılmış olan kan tetkikleri, doktor raporları, Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu ve beden bileşim analiz sonuçları danışanla birlikte değerlendirilir.

4) Tüm bu bilgiler ışığında antrenman dönemleme, yarışları, sporcunun takvimi dikkate alınarak beslenme planı oluşturulur.

5) 7-10 günlük kontrol süreçlerinde, beden bileşim analizi tekrarlanır. Sonuçlar ve diyet süreci danışanla birlikte değerlendirilir ve programda gerekli değişiklikler yapılır.

Bize Ulaşın

Detaylı sorularınız için bize  danisman@gizemseber.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  info@gizemseber.com