Zayıflama Diyet Programı

Zayıflama Diyet Programı

Zayıflama Diyet Programı; Diyetisyen Gizem ŞEBER tarafından kişiye özel düzenlenmektedir.Danışmanlık süreci aşağıdaki basamaklardan oluşur :

1) Kanıta dayalı beslenme ve diyet bilimsel çalışmaları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan “Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu” kişi tarafından doldurulur.

2) TANITA BC-418 cihazı ile beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonuçlarında kişinin su, kas, kemik, yağ miktarı ve yüzdeleri, metabolizma hızı ve yaşı, iç yağlanma puanına dair bilgiler edinilir.

3) Son 6 ay içerisinde yaptırılmış olan kan tetkikleri, doktor raporları, reçeteler, Sağlıklı Yaşam Değerlendirme Formu ve beden bileşim analiz sonuçları danışanla birlikte değerlendirilir.

4) Tüm bu bilgiler ışığında ve kişinin sevdiği, sevmediği besinler ve sosyal durumu da göz önünde bulundurularak sağlıklı zayıflama diyet programı Diyetisyen Gizem ŞEBER tarafından oluşturulur.

5) 7-10 günlük kontrol süreçlerinde, beden bileşim analizi tekrarlanır. Sonuçlar ve diyet süreci danışanla birlikte değerlendirilir ve programda gerekli değişiklikler yapılır.

NOT : Kişinin aylık kaybedeceği vücut ağırlığı; başlangıç kilosundan sağlık durumuna kadar birçok farklı durumdan etkilenir. Ancak Dünya Sağlık Örgütü önerilerine göre genel amaç; ayda 4-6 kg arasında kilo kaybıdır.

Bize Ulaşın

Detaylı sorularınız için bize info@gizemseber.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  info@gizemseber.com